Jak urządzić pokój przedszkolaka?

Właśnie to pytanie zadałam sobie, gdy przyszedł czas na zaaranżowanie pokoju dla mojego 4-letniego synka Timiego. Odpowiedź przyszła naturalnie: Wykorzystując wiedzę o jego pasjach! Timi uwielbia zwierzęta, zwłaszcza takie, które zamieszkują morza, oceny i rzeki. Postanowiłam, że we wnętrzu nie może więc zabraknąć motywów nawiązujących do zainteresowań wokół wodnych stworzeń. I tak:

Po pierwsze: niebieska ściana – tłem dla wyposażenia z drewna i sklejki

Kolor, którego postanowiłam użyć na ścianie nawiązuje do motywu przewodniego, czyli „morza i oceany”. To przy okazji doskonała baza dla mebli w naturalnym kolorze drewna – jak łóżko ze sklejki, półki ścienne, czy półki-domki, półka-telewizor. Na tle niebieskiej lamperii zawiesiłam również drewnianą lampę-autobus.

Po drugie: biało-niebieskie wnętrze może być przytulne!

Efekt ten zdecydowałam się uzyskać za sprawą wszechobecnych tkanin – naturalnych i mięsistych, pod różną postacią. Na łóżku wykorzystałam żółtą narzutę (również w funkcji kołderki) wykończoną pomponami w wielu kolorach. Do tego dobrałam kilka różnorodnych poduch: szarych, ozdobionych napisem, ale też nawiązujących do tematu przewodniego: żółta chmurka, wieloryb, krokodyl czy zabawne ośmiornice – na których można i usnąć, i wykorzystać je w zabawie. Na podłodze z pomocą pikowanych poduch-siedzisk stworzyłam wygodny kącik zabaw, bo wiadomo przecież, że najlepsze zabawy są na podłodze! I jeszcze wisienka na torcie, czyli proporce w kolorze przygaszonym niebieskim, powieszone na ścianie nad biurkiem, kolorystycznie idealnie komponują się z oświetleniem górnym.

Po trzecie: nic tak nie psuje zabawy, jak sprzątanie zabawek… czyli specjana szafa na takie bolączki…

… bo przecież które dziecko ich nie ma! Szafa została zaprojektowana specjalnie do pokoju Timiego. Poza częścią na ubrania, czyli: czterema górnymi szafkami (na odzież, która nie musi być pod ręką – czyli wymienianą według pór roku), drzwiami skrywającymi drążki i półki; na samym dole umieściłam dwie pojemne szuflady na… zabawki. Dzięki temu Tymon może szybko posprzątać pokój, a także dostać się do swoich zabawek.

Po czwarte: regały SHIFT, organizery oraz półki ścienne uczą organizacji i eksponują ulubione zabawki

Wszystko to, czym Tymon aktualnie lubi się bawić, czyli w tym wypadku: drewniane zabawki, gry i maskotka żyrafa wyeksponowałam na widoku i pod ręką. Tymon szczęśliwy, mama również 😉

Po piąte: czytelnia

W dziecięcych pokojach książeczek ciągle przybywa. U Tymka zastosowałam kilka rozwiązań, które sprawiły, że nawet bogata biblioteczka może się spokojnie pomieścić. A poza tym ulubione tytuły są należycie wyeksponowane. Lektury, które aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem, stoją na wąskich półeczkach ściennych zawieszonych jedna pod drugą i opatrzonych hasłem: CZYTELNIA. Książki w formacie A4, kolorowanki, teczki mają swoje miejsce w organizerze ściennym przy biurku. Ponadto, w zależności od formatu, część lektur ułożyłam w regale Shift ze skrzynią, a część w regale drucianym, do którego wyższe książki wkładane są od góry. Tymon ma możliwość wygodnego przeglądania zawartości kolekcji swoich lektur.

Jak podoba Wam się pokój Timiego? Śmiało, korzystajcie z rozwiązań! Może akurat u Waszych dzieci również sprawdzą się idealnie.

Belmama

10% zniżki na pierwsze zakupy*

Dołącz do naszego newslettera, śledź promocje i nowości!

* Kod rabatowy obowiązuje przy zamówieniu na kwotę min. 100zł. Nie obejmuje produktów przecenionych.

Join Waitlist We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your valid email address below.